فلوراید,فلورایدتراپی
فلورایدتراپی و پیشگیری از پوسیدگی دندان
اکتبر 23, 2016
درمان ریشه دندان
درمان ریشه دندان
اکتبر 25, 2016
لبخند زیبا

لبخند زیبا

یکی از نشانه‌های زیبایی داشتن لبخند زیبا است . تعریف لبخند زیبا بدون در نظر گرفتن سلیقه افراد معمولا شامل دندان‌های مرتب و سفید می‌شود . شک نکنید اولین چیزی که یک خنده را زیبا می‌کند دندان‌هاست .

در برخی از افراد ممکن است فاصله‌ای ریز بین دو دندان جلویی لبخند زیبا  را متفاوت کرده باشد ؛ همان چیزی که شاید فکر کنید ارثی است و نمی‌توان کاری برای آن انجام داد ، اما دکتر دندانپزشک درباره راه‌حل‌های رفع این فاصله‌ها توضیح می‌دهد .

به‌ طور طبیعی دندان‌ شما باید به اندازه‌ای از هم فاصله داشته باشد که بتوانید یک نخ دندان از لای آن رد کنید. در برخی افراد این فاصله بیشتر از یک نخ دندان و شاید به اندازه یک سانتی‌متر باشد .

دلایل مختلفی برای بروز این مشکل می‌توان در نظر گرفت. اولین و مهم‌ترین علت آن ژنتیک است ؛ یعنی ممکن است، شما ژن فک بزرگ را از یکی از والدین و ژن داشتن دندان‌های ریز را از یکی دیگر از والدین به ارث برده باشید و در نتیجه فاصله بین دندان‌ هایتان یا دیاسم ایجاد شود .

مطمئن‌ترین راه ارتودنسی است ….

فضای بیشتر از دو میلی‌متر را نمی‌توان با کامپوزیت پر کرد چون دندان خیلی پهن می‌شود و زیبایی و لبخند زیبا که مدنظر بیمار است برآورده نمی‌شود . به همین دلیل اگر فضای زیادی بین دندان‌ها وجود داشته باشد معمولا باید افراد برای ارتودنسی مراجعه کنند چون با وجود زمان طولانی ، نتیجه قابل پیش‌بینی است و بیمار هیچ بافتی از دندان را از دست نمی‌دهد.

یکی از ایمن‌ترین و بهترین‌ راه‌های از بین بردن فاصله بین دندان‌ ها ارتودنسی از سنین پایین است . این درمان کمک می‌کند در بسیاری از موارد دیاسم ها از بین برود.

اگر پایه فک شما خوب باشد و فاصله دندان‌های‌تان هم زیاد نباشد معمولا ارتودنسی دندان بهترین درمان محسوب می‌شود. حتی اگر در سنین کودکی نیز ارتودنسی انجام نشود، می‌توان تا دوره میانسالی از این روش درمانی بهره گرفت ، بنابراین برای انجام این کار بهانه نیاورید که «از ما گذشته!»

اگر در بزرگسالی بخواهید درمان ارتودنسی را برای از بین بردن فاصله دندان‌های‌تان انتخاب کنید ، می‌توانید از دندانپزشک بخواهید گیره‌ها یا براکت‌های سرامیکی هم‌رنگ دندان برای‌تان استفاده کند تا از لحاظ ظاهری دچار مشکل نشوید. ارتودنسی کمک می‌کند دندان‌ها به صورت ردیف و متناسب کنار هم قرار گیرند. در این حالت رعایت بهداشت دهان و دندان نیز آسان‌تر خواهد بود.

لبخند زیبالامینیت دندان یا ونیرهای کامپوزیتی

ونیر پوششی است که می‌تواند با کامپوزیت دندان باشد و فقط یک سطح از دندان تراش می‌خورد که در مطب انجام می‌شود یا می‌توان از دندان تراش خورده قالب تهیه کرد و به لابراتوار داد تا پوششی چینی را به ما بدهد که به سطح دندان چسبیده می‌شود و این روش کمتر تهاجمی است.» در این روش با مواد هم‌رنگ که برای ترمیم دندان‌ های جلویی استفاده می‌شود، می‌توان فضای بین دندان‌ها را پوشاند . اتفاقی که در این روش می‌افتد این است که اگر از نتیجه راضی نباشید به راحتی می‌توان کامپوزیت را برداشت. در این نوع ونیر ، بهداشت دهانی شما اهمیت خاصی دارد چرا که یکی از مهم‌ترین موارد شکست لامینیت‌ ها در کوتاه‌مدت خواهد بود که منجر به ایجاد لکه تغییر رنگ و پوسیدگی ثانویه می‌شود.

سرامیک برای لبخند زیبا یک گزینه است

برای زیبا خندیدن هزار و یک راه وجود دارد ، یکی از آنها هم استفاده از قطعات نازک چینی به نام لمینیت دندان است که به جای مینای دندان قرار می‌گیرد و به راحتی این فاصله را پر می‌کند . اگر دندان‌های جلوی‌تان از هم فاصله دارد، باید بدانید در این روش همه دندان‌های جلویی‌تان درگیر می‌شود بنابراین اگر فقط بین دو دندان فاصله وجود داشته باشد منطقی نیست که همه دندان‌ها را درگیر کنید .

error: Content is protected !!