اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند  ( smile plan design ) دندان یک فرآیند دندانپزشک زیبایی ( Cosmetic Dentist ) جامع است که برای حصول لبخند زیبا استفاده می شود و در این فرآیند خواسته های مورد نظر شما در طرح ایجاد شده مورد توجه قرار می گیرد .

هر دهان دارای ویژگی های منحصر به فرد برای خود است و درک این ویژگی ها می تواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی ( Cosmetic Dentistry Services )مناسب به هر بیمار کمک کند  .

بسیاری از دندان پزشکان زیبایی از تکنولوژی های پیشرفته برای ارائه یک تصویر کلی به بیمار از انتظارات موجود برای اصلاح طرح لبخند استفاده می کنند . در این رابطه تکنولوژی های شبیه سازی نرم افزاری وجود دارد که می تواند یک ایده و طرح کلی از آنچه پس از تکمیل درمان به نظر خواهد رسید ، در اختیار بیمار قرار دهد.اصلاح طرح لبخند

علاوه بر نرم افزارهای کامپیوتری ، همواره به شما پیشنهاد می شود عکس هایی قبل و بعد از اصلاح طرح لبخند خود تهیه کنید تا به این ترتیب بتوانید تفاوت ایجاد شده در طرح لبخند خود را با توجه به نوع فعالیت های دندان پزشکی زیبایی انجام شده متوجه شوید.

فرآیند اصلاح طرح لبخند منجر به بهبود ظاهر لبخند شما از طریق یک یا چند روش مربوط به زیبایی دندان می شود که برای مثال از این روش ها می توان از روکش دندان ، ارتودنسی دندان ، کاشت دندان و سفید کردن دندان (بلیچینگ) نام برد .
در حقیقت، یک طرح لبخند چیزی است که شما انتخاب می کنید آن را به دیگران نشان دهید، در حالی که یک تجدید ساختار کامل دهان می تواند آن چیزی را در اختیار شما قرار دهد که در عمل نیاز به ارائه آن به دیگران وجود دارد.
موارد زیر در اصلاح طرح لبخند شما مهم هستند :

لامینت دندان


برای مشکلات زیبایی ناچیز و غیر جدی ، همچون تراش ، ترک ، فاصله مشخص بین دندان ، و سایر مشکلات مشابه می توان از خدمات روکش دندان برای رفع مشکل استفاده کرد. این ابزار مصنوعی دندان پزشکی ظاهری شبیه دندان دارد و تقریباً ضخامت آن به اندازه پوسته تخم مرغ یا لنز چشم است که با چسب مخصوص دندان پزشکی به سطح بیرونی دندان چسبانده می شود و به این ترتیب می تواند ایرادهای دندان را پنهان کرده و ظاهری یکنواخت، منظم و طبیعی به دندان بدهد. در نتیجه با استفاده از این روش شما می توانید لبخندی زیبا داشته باشید.

لبخند لثه ای 


نمایان شدن بیش از حد لثه زمانی مشاهده می شود که بافت لثه بخش بیشتری از دندان را نسبت به حالت عادی یا مطلوب می پوشاند. تاثیر کلی این موضوع می تواند مربوط به عدم رشد کامل دندان ها یا رشد بیش از حد قسمت قدامی فک بالا و یا لب بالای کوتاه باشد. حتی اگر شما ظاهراً از سلامت دهان برخوردار باشید و دارای دندان های سالم، متناسب و سفید در زمان لبخند باشید، نمایان شدن بیش از حد لثه می تواند لبخند شما را نازیبا کند . جهت درمان این حالت می توان بافت اضافی لثه و حتی استخوان را با استفاده از لیزر یا روشهای متداول جراحی حذف کرد. این تکنولوژی به ما امکان می دهد بافت لثه را به سرعت، بطور ایمن و با حداقل نگرانی برای بیمار اصلاح کنیم و به این ترتیب بتوانیم ظاهر لبخند زیبا تری داشته باشیم.

خط لبخند


خط لبخند یک خط ذهنی است که لبه دندان بالایی شما را از یک طرف به طرف دیگر دنبال می کند و به صورت ایده آل باید مشابه منحنی لب پایین شما در زمان لبخند زدن باشد . این تعریف استاندارد برای طرح لبخند می تواند برای کمک به تعیین میزان انحنای مورد نیاز برای لبه دندان های شما مورد استفاده قرار گیرد.

شکل دندان ها باید با صورت شما سازگار باشند


دندان افراد می تواند مستطیل، مستطیل کشیده، مثلثی و یا بیضی شکل باشد. اصولا شکل دندان ها باید با فرم صورت فرد سازگار باشد.

طول مناسب دندان منجر می شود دندان شما ظاهر شاداب تر و جوان تری داشته باشد . بالا رفتن عمر دندان باعث سایش آن می شود که اغلب موجب کوتاهی و صاف شدن زوایای گرد لبه های دندان می شود.

صاف شدن و کوتاهی لبه دندان ظاهر پیر و خشنی را تداعی می کند . در این حالت درمان طرح لبخند برای این دندان ها می تواند شامل بازسازی شکل آنها و بلند کردن آنها برای چند دندان جلویی با استفاده از روش ونیر کامپوزیت یا استفاده از لامینیت سرامیکی باشد .

دندان های مرتب


دندان هایی که چرخش دارند ، روی هم قرار گرفته اند یا بین آنها فاصله وجود دارد به سادگی می توانند از طریق خدمات ارتودنسی اصلاح شده و مرتب شوند و در نهایت می توان وضعیت آنها را با لمینت دندان ( dental Laminate ) بهبود بخشید. در برخی موارد فقط با لامینیت کردن مشکل نامرتبی حل خواهد شد . وجود یک یا چند دندان از دست رفته در دهان شما می تواند تاثیر منفی بر ظاهر لبخند شما داشته باشد. در این حالت دندان های از دست رفته را می توان با استفاده از ایمپلنت دندان ( Dental implants ) جایگزین کرد.

رنگ دندان ها


هنگامی که رنگ دندان خود را در نظر می گیرید ، به خاطر داشته باشید که تیرگی یا بدرنگی دندان ممکن است به خاطر عمر دندان شما باشد. یک طرح لبخند مناسب از اجزای مشخصی تشکیل شده که عبارت از روشنی و سفیدی دندان است که در عمل می تواند منجر شود دندان های شما ظاهری جوان و شاداب داشته باشند .

دندانپزشک زیبایی در یافتن توازن مناسب بین ارائه یک چهره روشن تر ، خنده سفیدتر و حفظ رنگ طبیعی دندان شما دارای مهارت و تجربه کافی است . اگر دندان شما لکه دار یا بدرنگ شده باشد (حتی اگر این دندان ها سالم، مرتب، و یکنواخت باشند) ، این لکه ها می تواند تاثیر منفی بر ظاهر لبخند ، اعتماد به نفس و حس رضایت شما داشته باشد . با استفاده از خدمات حرفه ای سفید کردن دندان که ممکن است در مطب دندان پزشک یا در خانه شما انجام شود ، شما می توانید دندان های خود را چند درجه روشن تر کنید . تاثیر انجام این کار بر روی دندان می تواند در ظاهر لبخند شما باشد که نتایج فوق العاده برای شما به همراه دارد.

برنامه ریزی برای اصلاح طرح لبخند


حتی افرادی که بطور جدی سلامت دهان آنها دارای اشکال است می توانند از مزایای حاصل از ایجاد یک طرح لبخند کامل بهره مند شوند. متخصصان زیبایی به صورت منحصر به فرد دارای تخصص در طراحی و پیاده سازی طرح لبخند هستند، می توانند نیازها و اهداف شما را در این رابطه تامین کنند . بنابراین به ما اجازه دهید لبخندی را برای شما طراحی کنیم که در تمام مدت عمر همراه شما باشد.

روش های مختلفی برای زیباسازی خنده و اصلاح طرح لبخند وجود دارد . از جمله این روش ها می توان به روکش دندان و بریج دندان اشاره کرد . شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی پارک وی ، طرح لبخند خود را زیباتر کنید و به زیبایی خنده کمک کنید .

error: Content is protected !!